Drukuj

 

 

Linia „111” do Supraśla

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111123/REGION08/914255643

W dniu21.11.2011r. Odbyło się XV posiedzenie Komisji Infrastruktury na której głównym punktem obrad było rozważenie wariantów i i wyrażenie opinii Radnych - członków Komisji Infrastruktury o nowych rozwiązaniach wprowadzeniaLinii „111” Białostockiej Komunikacji Miejskiej na trasie Supraśl - Białystok. W obradach udział wziął Dyrektor Zarządu BKM Pan Bogusław Prokop, który przedstawił warianty kursowania autobusu 111. W obradach udział wzięli równieżlicznie przybyli mieszkańcy, którzy z trudem mieścili się na sali, wyrazili oni swoje zdanie na temat dotychczasowego komfortu podróżowania PKS – em i Voyagerem, i właściwie to mieszkańcy otworzyli oczy Radnym na problemdotychczasowego sposobu podróżowania.

Obrady nie tyle burzliwe co momentami przypominające tsunami zakończyły się wreszcie postawieniem wniosku przez Burmistrza Supraśla i poddane były głosowaniu, w którym Radni członkowie Komisji Infrastruktury wyrazili opinię o zasadności wprowadzenia BKM na trasie Supraśl Białystok i linii „111”. Kursowanie nowej linii będzie jednak wiązało się z poniesionymi nakładami finansowymi przez Gminę, co niestety spowoduje brak prowadzenia niektórych inwestycji, jednak Radni uznali że sprawy egzystencjalne związane z dojazdem do szkoły , pracy , lekarza czy Urzędów Administracji w Białymstoku stanowią priorytet dla mieszkańców

Ze swojej strony jako Przewodniczący Komisji infrastruktury, inicjator, wnioskodawca razem z grupą Radnych którzy rozpoczęli starania w tej sprawie:, tj. Dawid Sienkiewicz, Grzegorz Hołubowicz, Jerzy Artur Berend, Daniel Sadowski , Wojciech Fiłonowicz. Pragnę serdecznie podziękować przeszło 1200 mieszkańcom, którzy podpisali się pod wnioskiem o wprowadzenie Linii 111 BKM na trasie Supraśl- Białystok, mieszkańcom, którzy przybyli na wczorajsze posiedzenie,  koleżankom i kolegom Radnym, Towarzystwu Rozwoju Miasta i Gminy Supraśl i wszystkim, którym na sercu leżało rozwiązanie tak ważnego problemu.

Na czas obecny, należy pozytywnie zaopiniować nowy budżet na 2012 rok, środki na cel BKM są zagwarantowane, opinia Radnych jako mandat będzie służyła Burmistrzowi do podpisania Umowy Międzygminnej w tej sprawie. Nowa Linia powinna ruszyćod stycznia 2012 roku, zostaną jeszcze przeanalizowane sprawy techniczne, takie jak rozkład jazdy, przystanki etc. Natomiast zostanie zlikwidowana linia Nr 3

 

 

Jeszcze raz Wszystkim Bardzo Serdecznie Dziękujemy

Grzegorz Hołubowicz, Dawid Sienkiewicz,

Jerzy Artur Berendt, Daniel Sadowski, Wojciech Fiłonowicz

Radni VI Kadencji Rady Miejskiej w Supraślu

 

 

 

 

Oto warunkiktóre wynegocjowano:

30 kursów w dzień pracujący, 20 kursów w niedziele i święta

Biletjednorazowy normalny , - 5 zł.

Bilet jednorazowy ulgowy - 2,5 zł.

Bilet miesięczny imienny normalny na trasie Supraśl Białystok - 128 zł.

Bilet miesięczny imienny ulgowy na trasie Supraśl – Białystok 63 zł.

Bilet normalny imienny na wszystkie trasy BKM na trasie Supraśl –Białystok i po całym Białymstoku, umożliwiający nieskończona ilość przesiadek i dotarcie do wszystkich gmin, które mają podpisaną umowę międzygminną np., do Choroszczy - 168 zł.

Bilet ulgowy imienny na wszystkie trasy BKM na trasie Supraśl –Białystok i po całym Białymstoku,

-84 zł.

Warunki darmowych przejazdów i ulgowych wg Regulaminu BKM

http://www.komunikacja.bialystok.pl/?page=przyslugujace-ulgi

http://www.komunikacja.bialystok.pl/

Dopłata do BKMwyniesie dużo bo 336 tys. PLN rocznie, - zakłada się zwrot pieniędzy z zakupionychbiletów do kasy Urzędu w Supraślu od każdego zakupionego biletu jednorazowego i miesięcznego co zredukuje poniesione koszty.

Niestety nie obyło się bez przykrych incydentów ponieważ już na początku obrad Komisji padł wniosek ze strony Radnego Józefa Fiłonowicza o całkowite zdjęcie z porządku obrad punktu odnośnie BKM , na szczęście rozsądni Radni wniosek ten odrzucili.

 

 

Za pozytywną opinią w sprawie wprowadzenia BKM głosowali radni: 5 radnych

Lucyna Czyżewska, Nina Kubajewska, Jan Matowicki, Grzegorz Hołubowicz, Dawid Sienkiewicz

 

Przeciwni byli: 2 radnych

Michał Kozłowski, Tadeusz Karpowicz

 

Wstrzymał się od głosu: radny

Józef Fiłonowicz

 

 

Głosem doradczym służyli radni :

 

Jerzy Artur Berendt, Wojciech Fiłonowicz – którzy nie są członkami Komisji.

 

 

Dalsze działanie Należy do Burmistrza Supraśla, - Radosława Dobrowolskiego

 

Więcej faktów niedługo w materiale VIDEO na YouTube

 

 

- POLSKIE RADIO BIAŁYSTOK- Kliknij na link - http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/region/id/71539

"111" będzie kursować na trasie Supraśl-Białystok
25 listopada 2011, 07:59
Foto: K. J. Siemieniuk Wystarczyła determinacja mieszkańców i kilka miesięcy, by zorganizować lepszy dojazd z Białegostoku do Supraśla. Wkrótce na tej trasie ma pojawić się nowa linia Białostockiej Komunikacji Miejskiej - roboczo nazwana "111".

Radni zaczęli zbieranie podpisów pod wnioskiem do burmistrza o zmodernizowanie komunikacji między Supraślem a Białymstokiem we wrześniu. Usługi PKS-u i dotychczasowego przewoźnika nie spełniały ich oczekiwań.

Bilet miesięczny na jedną linię będzie kształtował 126 zł, na wszystkie - 168. Ulgowe połowę. (kjs)

Zobacz też:
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Logo - Telewizja Polska SA

Linia nr 111 pojedzie do Supraśla

15:25, 23.11.2011

Autobus linii nr 111 Białostockiej Komunikacji Miejskiej od przyszłego roku ma kursować pomiędzy Białymstokiem a Supraślem. Najpierw miała być "trójka", ale teraz jest już pewne, że będzie to "sto jedenastka".

fot. arch.
fot. arch.

Podziel się: Więcej

Większość supraślan pracuje lub uczy się w Białymstoku. Do Supraśla dojeżdżają też uczniowie z plastyka. Wszystkim zależy na dodatkowych połączeniach. Dlatego supraślanie tłumnie przyszli na spotkanie Komisji Infrastruktury, żeby powiedzieć radnym o problemie. Jak powiedział Grzegorz Hołubowicz, radny z Supraśla -  Na komisję infrastruktury przyszło tak wiele osób, że nie mogliśmy ich  pomieścić na sali. Te obrady były niezwykle burzliwe, jednak pokazały radnym, że ten problem istnieje i należy go rozwiązać.

Dziś to już właściwie pewne, że białostocki miejski autobus będzie jeździł do Supraśla. W projekcie budżetu na nowy rok, burmistrz uwzględnia pieniądze na finansowanie autobusu. To 336 tysięcy rocznie, choć może być mniej.

W dni powszednie ma być trzydzieści  kursów i dwadzieścia w dni wolne od pracy. - Myślę, że pierwsza sto jedenastka ruszy z Białegostoku do Supraśla na początku roku 2012 - zapewnia Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla.

Bilety będą w cenie 5 złotych normalny i 2,50 ulgowy. Emeryci i renciści - będą jeździć za darmo - według regulaminu BKM.

(mc),

za Obiektyw TVP Białystok


Wednesday the 16th. . Joomla 3.0 templates. All rights reserved.