Drukuj

 

Była replika zwycięskiej pływającej platformy, darmowe lody i kiełbaski dla dzieci oraz alkoholowy trunek domowej roboty dla dorosłych.

Tak mieszkańcy obchodzili zwycięstwo ich drużyny sprzed tygodnia nad Nettą w Augustowie.

Artykuł:  Kurier poranny

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110731/REGION08/776207552

 

– Zależało nam na promocji naszego miasta i z takim przeświadczeniem wzięliśmy udział w XVI Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym – mówi Grzegorz Hołubowicz, radny Supraśla i szef ekipy. – Byliśmy w telewizji ogólnopolskiej, lokalnej, radiu i prasie. Osiągnęliśmy swój cel.

Tydzień temu supraska ekipa pokonała w Augustowie 27 załóg z całego kraju. Ich pływająca platforma pod nazwą "U Pana Boga w ogródku” ujęła jury swojskością, wielokulturowością i przedstawieniem przekroju społecznego podlaskiej miejscowości.

– Mieliśmy księdza, komendanta policji, posterunkowego, strażaka, słowem całą elitę, która w harmonii pracuje dla naszej społeczności – mówi Dawid Sienkiewicz, radny Supraśla, który wcielił się w rolę policjanta. – Teraz chcemy zrobić coś dla mieszkańców.

Za część wygranej, którą było 7 tysięcy złotych, supraska ekipa urządziła w sobotę wielką fetę. Mimo złej pogody bulwary odwiedziło około 200 osób. Chętni mogli przepłynąć się kopią zwycięskiej platformy z Augustowa lub spróbować regionalnych potraw.

Jak w u Pana Boga w Supraślu

– Najmłodszym przygotowaliśmy darmowe lody, pączki i kiełbaski, a dla dorosłych polewamy spod stołu mocniejsze trunki jak u Pana Boga w Supraślu – mówi Grzegorz Hołubowicz. – Jedzenia i picia z pewnością nie zabraknie.

Biesiadę urozmaicał zespół Aqoustic Cover Band, a wieczorem można było obejrzeć film U Pana Boga w ogródku.

– Niedawno powstał nowy referat strategii rozwoju gminy Supraśl – mówi Dawid Sienkiewicz. – Jeszcze nie wiemy jaką ma koncepcję na promowanie naszego miasta, ale wierzę, że wytyczyliśmy pewną drogę, którą warto by podążać.

– Wspieramy działania nowych władz i liczymy na to, że nasz sukces zaktywizuje nie tylko urząd miejski, ale i samych mieszkańców – dodaje Grzegorz Hołubowicz.

Wednesday the 16th. . Joomla 3.0 templates. All rights reserved.