Tuż przed rozpoczęciem „Uroczyska 2011" rodzice i młodzi radni z Supraśla za zgodą burmistrza Supraśla postanowili pomóc gminie w szybkim remoncie bramy przy kompleksie „Orlik" oraz placu zabaw przy Urzędzie Miejskim.

Natłok spraw i prac nie pozwolił na przeprowadzenie tych napraw przed dniem dziecka tutejszemu Komunalnemu Zakładowi Budżetowemu i osobom nim zarządzającym. Dlatego rodzice wzięli sprawy w swoje ręce . Chodzi tu przede wszystkim o bezpieczeństwo dzieci, turystów i wszystkich mieszkańców gminy.

Na placu napraw znalazł się wiec agregat prądotwórczy, prywatna spawarka, wiertarka i zaangażowanie ludzi którzy w podziękowaniu za wykonanie tych prac odpowiedzieli krótko: Nie trzeba dziękować ja tu mieszkam.

Szkoda tylko że potrzeba napraw była zgłaszana kilka miesięcy temu, i że stare przysłowie się spełniło: „Jeśli masz na kogoś liczyć to licz na siebie". Naprawy zostały wykonane metodami gospodarczymi, tak więc generalny remont „Orlika" i Placu Zabaw musi się jeszcze odbyć. Wstępnie remont zaplanowano na 24.06.2011r. o godzinie 17.00. Za pomoc podziękował także burmistrz Dobrowolski.