DrukujW Ogrodniczkach powstanie snowpark

 

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121222/REGION08/121219490

Dodano: 22 grudnia 2012, 7:00 Autor: Julita Januszkiewicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. 85 748 95 18

W Ogrodniczkach powstanie snowpark

W Ogrodniczkach powstanie snowpark (fot. Archiwum)

Będą tu mogli za darmo poszaleć miłośnicy jazdy na desce. Już w styczniu tuż obok nieczynnego wyciągu narciarskiego w podbiałostockich Ogrodniczkach rusza snowpark. Organizuje go Stowarzyszenie 0-85, które ma już sprzęt, a w niedzielę podpisze umowę na użyczenie terenu.

Podziel się
 
 
Przeczytaj więcej

W Białymstoku i okolicach nie brakuje pasjonatów białego szaleństwa, ludzi, którzy uwielbiają jazdę nie tylko na nartach, ale też deskach snowboardowych - mówi Michał Kalenik, mieszkaniec podbiałostockich Zaścianek. - Niestety, brakuje miejsc gdzie mogliby się wyszaleć. Chcemy więc utworzyć snowpark z prawdziwego zdarzenia. To ma być teren dla miłośników zimowych sportów.

Michał Kalenik jest członkiem Stowarzyszenia 0-85, które jesienią zawiązało się przede wszystkim po to, aby zrealizować taki pomysł. Należą do niego młodzi ludzie z Białegostoku i Supraśla.

- W niedzielę podpiszemy ze wspólnotą wiejską w Ogrodniczkach umowę na użyczenie terenu - mówi Michał Kalenik. - Chcemy, aby snowpark zaczął działać już w styczniu.
Jednak najpierw trzeba go przygotować, czyli usypać skocznię i zamontować przeszkody. Po zakończeniu sezonu teren zostanie uprzątnięty - taki warunek postawiła wspólnota z Ogrodniczek.

Sprzęt już jest. Członkowie stowarzyszenia konstruują go sami.

- Planujemy dokupić nowy. Będziemy się starać o wsparcie gminy, liczymy też na to, że znajdziemy innych sponsorów - wyjaśnia Michał Kalenik.

Realizacja tego pomysłu nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc supraskiego radnego Grzegorza Hołubowicza. Ułatwił stowarzyszeniu kontakt ze wspólnotą wiejską w Ogrodniczkach, obiecuje pomoc w poszukiwaniu sponsorów. - Uważam, że stok w Ogrodniczkach doskonale nadaje się do uprawiania sportów zimowych - mówi Hołubowicz. - Bardzo chciałbym, żeby znów powstał tu narciarski stok.

Kilka lat temu działał już tutaj wyciąg orczykowy i wypożyczalnia nart. Obiekt był naśnieżany i oświetlony. Jednak Podlaskie Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych Start, które nim zarządzało nie miało pieniędzy na techniczne badania i modernizację obiektu. Wyciąg został zamknięty.

- Wierzę, że uda się to zmienić - mówi Hołubowicz. - Problem w tym, że teren w Ogrodniczkach należy do ponad 150 właścicieli i Skarbu Państwa. Trudno w tej sytuacji pokonać wszystkie prawne trudności. Mam jednak nadzieję, że snowpark będzie początkiem sportowego ożywienia tego miejsca.

Inicjatywę młodych ludzi popiera też Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla. Uważa, że to świetny pomysł.

 

Dodano: 22 grudnia 2012, 7:00 Autor: Julita Januszkiewicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. 85 748 95 18

 

 

 
 

Wednesday the 16th. . Joomla 3.0 templates. All rights reserved.