Drukuj

"XVII Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym" - znów płyniemy !!!   - Artykuł ze strony www.suprasl.pl Urzędu Miejskiego w Supraślu

 

http://www.suprasl.pl/aktualnosci/xvii-mistrzostwa-polski-w-plywaniu-na-byle-czym-znow-plyniemy - kliknij na link

http://www.youtube.com/watch?v=dkoq0UKUQSo&feature=player_embedded - kliknij na link

Dodana: 18 lipca 2012
Zmodyfikowana: 18 lipca 2012

425 Ubiegłoroczni zwycięscy „XVI Mistrzostw w Pływaniu na Byle Czym”, czyli drużyna z Supraśla znów wyrusza na podbój Polski. Już 29 lipca na augustowskiej Netcie będzie można zobaczyć, jak supraślanie promują naszą gminę.Myślą przewodnią tegorocznego startu będą słowa „No to Ci pomogę” , z kultowej polskiej komedii „Sami Swoi”.

 

- Na czterech tratwach wojskowych wprowadzamy młocarnię, silnik i młócimy. Jadźka będzie stała na górze, Wicia na dole – opowiada Grzegorz Hołubowicz, radny, kapitan supraskiej drużyny. – Ma być kapela, która przygrywać będzie muzyczkę z filmu „Sami Swoim”. Nie zabraknie też głównych bohaterów: Kargula i  Pawlaka oraz płotu z garnkami  i nowiuśkimi koszulami.

Promocja i zabawa

W akcji uczestniczą harcerze, strażacy, mieszkańcy i radni. Głównymi inicjatorami są Grzegorz Hołubowicz, Dawid Sienkiewicz i Bogdan Budzisz. Przed płynięciem zaplanowana jest prezentacja i promocja Supraśla.

– Będzie to z czego Supraśl słynie, czyli  kiszka i babka ziemniaczana, od naszych restauratorów – mówi Grzegorz Hołubowicz. – Turyści którzy wejdą na naszą tratwę otrzymają też ulotki i wizytówki promujące gminę. Zaś w trakcie głównej prezentacji pływających ekip odgrywane będą scenki rodzajowe z filmu.

- Będzie scenka bicia garnków i rwania koszul, oraz scenka z wesela Ani, gdzie Pawlak „kosił” wszystko co stało na stole, a Kargul zabierał ocalałe butelki – mówi Grzegorz Hołubowicz. – Nie zabraknie też rozśpiewanego Kokoszki.

Do zobaczenia nad Nettą!

Choć apetyt na kolejną wygraną rośnie w miarę przybywania kolejnych pomysłów, to organizatorzy zapewniają, że najważniejszym celem jest promocja Supraśla. I to „z wielką pompą”.

- Konkurs to nie same płynięcie, ale jury ocenia atmosferę, jaka panuje przed płynięciem i w trakcie – mówi Grzegorz Hołubowicz. – W tamtym roku było bardzo gorąco, jak będzie tym razem? Okaże się 28 lipca w Augustowie.

Organizatorem XVII Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym jest Polskie Radio Białystok.

424

 

 


 

 

Wednesday the 16th. . Joomla 3.0 templates. All rights reserved.